Reklamı Geç
DOLAR19.0979
EURO20.6754
ALTIN1203.8
BIST5002.4
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Okullarda ikinci yarıyıl dersleri bugün başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okullarda ikinci yarıyıl dersleri bugün başlıyor
Abone ol
İlk ve Orta dereceli okullarda ilk yarı yılı tatili sona ererken, ikinci yarı yıl için bugün dersbaşı yapılacak.

İlk ve Orta dereceli okullarda ilk yarı yılı tatili sona ererken, ikinci yarı yıl için bugün dersbaşı yapılacak.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı ikinci dönem için, Eğitim Kurumları Müdürler toplantısı gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi salonunda gerçekleşen toplantı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan Başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Maarif Müfettişleri Koordinatörü Ercan Güler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve eğitim kurumu yöneticileri katılım gösterdi.

Geniş kapsamlı bir gündeme sahip toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmesinin ardından;  2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı I. döneminin değerlendirilmesi, Bakanlığımızın ülkemiz genelinde ücretsiz yemekten faydalanan 1.8 milyon öğrenci sayısının 5 milyona çıkarması sebebiyle ücretsiz yemek hizmetinden faydalanacak öğrenci sayısının ilimizde de artırılarak; Taşıma merkezi okullarımızdaki öğrencilere, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan okullarımızdaki öğrencilere ve okul öncesi eğitimden faydalanan öğrencilerimize toplamda 33130 öğrenciye yemek hizmetinin sağlanması, mesleki eğitim merkezleri ve bünyesinde mesleki eğitim merkezi programı açılan okullarımızda öğrenci kayıtlarının arttırılması, okul temelli mesleki gelişimi seminerlerinin verilmesi, okul öncesi ve Taşıma Merkezi öğrencileri için verilecek hizmetler, faydalı buluş ve PATENT, TÜBİTAK, TEKNOFEST başvuru süreçleri, ölçme değerlendirme merkezleri ile ilgili iş ve işlemler, okul güvenliği ve okul servisleri ile ilgili alınacak tedbirler, ücretsiz ders kitaplarının seçimi, yatırımlar ve bakım onarım teklifleri, kapalı köy okullarının açılması, yemekhane denetim komisyonlarının çalışmalarının kontrolü, Müdürlüğün Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin bölümleri ile ilgili değerlendirmeleri, zümre kararları, öğrenci disiplini, okul terki ve devamsızlıklarını önlemek amacıyla alınacak tedbirler, okul rehberlik hizmetleri ve özel eğitim hizmetlerinin değerlendirilmesi, okul-öğrenci güvenliği ve alınacak tedbirler ve okulların yardımcı personel ihtiyacı ve İş-Kur personel durumları görüşüldü.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından okul müdürlerinden gelen sorular cevaplandırılarak  görüş alışverişinde bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan, okul Müdürlerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek hep birlikte; sağlıklı ve başarılı bir dönem geçirme temennisiyle toplantıyı sonlandırdı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Elektrik kablosu çalanlar tutuklandıÖnceki Haber

Elektrik kablosu çalanlar tutuklandı

Osmaniye’de Sportif yetenek taramaları yapıldıSonraki Haber

Osmaniye’de Sportif yetenek taramaları y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar