DOLAR28.9919
EURO31.2252
ALTIN1866.6
BIST7913.7
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Kadına yönelik şiddetle mücadele değerlendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadına yönelik şiddetle mücadele değerlendirildi
Abone ol
Osmaniye’de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, il koordinasyon izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Osmaniye haberleri

Osmaniye’de kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında, il koordinasyon izleme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığındaki toplantı, Valilik Ahmet Cevdet Paşa salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Atilla Yeşilbaş ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında Şiddet önleme ve izleme Merkezi Müdür yardımcısı Merve Nur Kara yaptığı konuşmada, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında sunum yaptı.  

Kara sunumunda; 2023 Yılı Osmaniye Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı, 2023 Yılı Osmaniye Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Acil Eylem Planı ve 2022 Yılı Osmaniye Risk Haritası değerlendirildi.

Sunumun son bölümünde İçişleri Bakanlığınca hazırlanan Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede "Etkin ve Önleyici 27 Adım" isimli broşürün vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde dağıtılacağı söyledi.

Vali Yılmaz ise toplantıda yaptığı konuşmasında, aile içi şiddet konusunda 2021 yılı risk haritası ile 2022 yılı risk haritası arasında ciddi bir fark olduğunu vurgulayarak; burada başarı olduğunu ve bu başarının artırılarak devam ettirilmesi gerektiğini kaydetti.

Vali Yılmaz konuşmasının devamında; “Şiddeti önlemek için ne gerekiyorsa yapmak zorundayız. Bu mücadeleyi hep beraber, birlikte sürdürmeliyiz.  Şiddetin bizim ne dini ne milli ne manevi ne kültürel değerlerimizde yeri yoktur, insanlık dışı bir durum.

Bunu yenmek zorundayız. İlimizde bir başarı sağlanmış, bu başarıyı sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kararlılıkla daha iyisini yapmak için mücadeleye devam edelim. Bu mücadeleye katkınızdan dolayı teşekkür ediyorum."dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz toplantıya katılan herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.

(Haber: Nuran Büyükbörklü)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OKÜ’de açılan yeni bölümlere ilk kez öğrenci alınacakÖnceki Haber

OKÜ’de açılan yeni bölümlere ilk kez öğr...

Toprakkale’de üreticilere soya tohumu dağıtıldıSonraki Haber

Toprakkale’de üreticilere soya tohumu da...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar