DOLAR19.4224
EURO21.4827
ALTIN1243.0
BIST5023.2
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

SOGEP kapsamında proje sahipleri sözleşme imzaladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SOGEP kapsamında proje sahipleri sözleşme imzaladı
Abone ol
Osmaniye’de  SOGEP kapsamında destek almaya hak kazanan 7 projenin sözleşmesi imzalandı.

Osmaniye’de  SOGEP kapsamında destek almaya hak kazanan 7 projenin sözleşmesi imzalandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinden 7 adet proje destek almaya hak kazandı.Osmaniye’den, bu kapsamda destek alan 3 projenin imzası Valilik Makamında Vali Dr. Erdinç Yılmaz ile Proje Sahibi kurumlar adına Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan ve Sınırlı Sorumlu Düziçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Rahime Yüksel arasında imzalandı.

DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu verdiği bilgilerde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinden 7 adet projenin destek almaya hak kazandığını ve bu 7 projeden 3 tanesinin Osmaniye’den olduğunu kaydetti.Osmaniye’den destek alan projelerin ise; Sınırlı Sorumlu Düziçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin “Kadın Eli ile Üreten Düziçi” Projesi, Osmaniye Belediyesi’nin “Her Kadın Bin Çiçek Serası” Projesi ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Mobilya Sektörü Osmaniye’de Otomasyonla Gelişiyor” Projesi olduğunu ifade eden DOĞAKA Genel Sekreteri Alibekiroğlu,  bu projelerin uygulama sürelerinin 18 ay olduğunu kaydetti.

“Kadın Eli ile Üreten Düziçi” Projesi hakkında bilgi veren Sınırlı Sorumlu Düziçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Rahime Yüksel, hayallerinin gerçek olduğunu ifade ederek, “Biz 12 üyemizin haricinde 10 kadının istihdamını gerçekleştireceğiz. İnşallah ipin ucunu kadınlar çekerek bir helva fabrikasına doğru yol almak istiyoruz.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Mobilya Sektörü Osmaniye’de Otomasyonla Gelişiyor” Projesi hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan, CNC makine alınması suretiyle Meslek Lisesinde mobilya bölümünde modern bir üretim yapılacağını, ayrıca burada dışarıdan da 18-30 yaş arası 32 genci yetiştireceklerini ve bunlardan 20 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Osmaniye Belediyesi’nin “Her Kadın Bin Çiçek Serası” Projesi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Kadir Kara ise, “Biz bu proje ile öncelikle 25 kadın hemşehrimize istihdam sağlamış olacağız. Ayrıca park ve bahçelerimizde kullandığımız bitki ve çiçeklerimizin üretimi de bu serada yapılmış olacak.Yılda iki kez ve her seferde 1 milyona yakın çiçek üretimi yapılmış olacak. Biz bunların büyük bir kısmını kendi park ve bahçelerimizde kullanacağız, kalan kısmını da çevrede ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza diğer belediyelerimize çok ucuz bedellerle satmış olacağız. Hem istihdam sağlamış olacağız hem gelir elde etmiş olacağız hem de bu vesile ile insanlarımızın evlerine , aile bütçelerine katkı sağlamış olacağız.”dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Projelerin ilimize hayırlı olmasını temenni ederek, “Bu projelerin Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansımıza verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.

Hep birlikte Osmaniye’mize hizmet edebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmet edebildikçe de mutlu oluyoruz. İnşallah bu projelerimiz insanlarımıza ekonomik katkı sağlayacak, öğrencilerimizin daha iyi yetişmesini sağlayacak.

Sayın Belediye Başkanımız başta olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İş kazasında yaralanan genç, 4.5 yıl süren yaşam mücadelesini kaybettiÖnceki Haber

İş kazasında yaralanan genç, 4.5 yıl sür...

Düziçi Karkın Mahallesi susuzluktan şikayetçi!Sonraki Haber

Düziçi Karkın Mahallesi susuzluktan şika...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar