DOLAR31.1264
EURO33.8253
ALTIN2028.0
BIST9348.1
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Osmaniye'de Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye'de Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi
Abone ol
Osmaniye’de Gazilerimize Devlet Övünç madalyası ve beratı takdim töreni düzenlendi.
Osmaniye haberleri

Osmaniye’de Gazilerimize Devlet Övünç madalyası ve beratı takdim töreni düzenlendi.

Valilik  Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen törene Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz ile aileleri katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Zafer Camii İmam Hatibi Mahmut Durmuş tarafından şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Müftü Ali Çakmak şehitlerimiz için dua etti. 

Törenin devamında konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün; vatanına alçakları uğratmayan, onurlu ve şanlı bir mücadele sergileyerek bu toprakları bize yurt yapan kahraman şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize, Devlet Övünç Madalyalarını ve Beratlarını, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına takdim etmekten büyük onur ve şeref duyuyorum.

Şehitlik ve gazilik makamı, millî ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan aziz milletimiz nezdinde karşılığı asla ödenemeyecek en yüce mertebelerdir. Beşikten mezara kadar vatan, toprak, bayrak sevgisiyle yetişen ve var olan bu milletin evlatları; tarihin hiçbir döneminde düşmana fırsat vermemiş, hiçbir güce boyun eğmemiş, kutsal kabul ettiği değerler için göğsünü siper etmekten, kanını ve canını da bu yolda vermekten çekinmemiştir. İşte o kahramanlar bu vatanın gerçek sahipleridir. Onlar, bir gül bahçesine girercesine kara toprağa girenlerdir.”dedi.

Vali Yılmaz sözlerinin devamında, “Evlatlarını bu vatana şehit veren aileler için bu elbette çok büyük bir acı. Bu acıyı defalarca şehit ailelerimizle birlikte yaşadık ve acılarına ortak olduk. Fakat onlar bir evladını verirken bin evlat kazandılar. Evlatlarını verdikleri için bir taraftan acı duyuyor fakat bir taraftan da gurur yaşıyorlar. Çünkü bu topraklarda şehitlerimizin kanı var.

İnancımız gereği peygamberlikten sonraki en önemli mertebe şehitlik mertebesidir. Bize düşen en önemli görev; şehitlerimizin ailelerini kendi ailelerimiz olarak bilmek, şehit ailelerimize kendi ailemiz gibi sahip çıkmaktır. Hem şehit aileleri hem gazilerimizin aileleri bizim nazarımızda çok kıymetlidir. Onları her zaman eli öpülesi insanlar olarak kabul etmişizdir. Bundan sonra da aynı şekilde bu hürmeti, bu alakayı göstermeye devam edeceğiz. Şunun da farkındayız ki bu cennet vatanımız, bize şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir.

Bizler ne yaparsak yapalım, şehit ve gazilerimizin yapmış olduğu fedakârlığı hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Bu madalyalar sadece milletimizin varlığına ve vatanımızın bütünlüğüne yapılmış fedakârlığın, gösterilen kahramanlığın bir nişanesidir. Çocuklarınız, torunlarınız, senelerce, ebet müddet bu madalyaları bir şeref nişanesi olarak gelecek nesillere aktaracak, sizleri de hayır duaları ile anacaklardır. 

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömür diliyorum; şehit ailelerimize de son olarak şunu ifade etmek istiyorum: Belki bir yerde evladınızı kaybettiniz ama bu yurdun başka bir köşesinde başka bir evladınız var. En azından bizleri öz evladınız olarak bilin, çünkü devletin asıl sahibi sizlersiniz. Bugün bu devlet ayaktaysa, bugün bu şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa, ezanlarımız susmuyorsa sizlerin sayesindedir. Allah hepinizden razı olsun. Allah sizleri muhafaza eylesin. 

Şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyor, emanetlerine sahip çıkmayı en ulvi vazife kabul ediyoruz. Onların bize emanet ettikleri bu topraklarda, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyılını inşa ederken yaşadığımız zorluk ve acılara rağmen yılmadan hep birlikte azimle çalışacağız ve başaracağız. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Allaha emanet olunuz.”diye konuştu.

Vali Yılmaz, sözlerinin son bölümünde 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz başta Osmaniyeli hemşehrilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek, “Ben inanıyorum ki depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımız da şehit oldular. Onların da Allah mekânını cennet eylesin. Allah bir daha bize böyle bir felaket yaşatmasın.”dedi.

Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı alacak gazilerimizin özgeçmişleri okundu.

Törenin devamında; Gazi Uzman Jandarma Çavuş Hilmi Demirel, Gazi Uzman Jandarma Çavuş Mustafa Kısapala, Gazi Jandarma Uzman Çavuş Ekrem Yanmaz, Gazi Jandarma Uzman Çavuş Üzeyir Yanıktepe, Gazi Jandarma Uzman Çavuş Halil Öner’e madalya ve beratları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına, Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz tarafından takdim edildi.

Tören, Devlet Övünç Madalyası ve Beratların takdiminin ardından sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gıda denetimleri aralıksız sürüyorÖnceki Haber

Gıda denetimleri aralıksız sürüyor

Şehitleri anma gününde Mevlit programı düzenlendiSonraki Haber

Şehitleri anma gününde Mevlit programı d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar