DOLAR19.4224
EURO21.4827
ALTIN1243.0
BIST5023.2
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Osmaniye Valisi Yılmaz Savrun Baraj inşaatında incelemelerde bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osmaniye Valisi Yılmaz Savrun Baraj inşaatında incelemelerde bulundu
Abone ol
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, beraberinde Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ile birlikte Kadirli ilçesinde inşaatı devam etmekte olan Savrun baraj çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, beraberinde Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ile birlikte Kadirli ilçesinde inşaatı devam etmekte olan Savrun baraj çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Savrun barajı inşaat çalışmalarında incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yılmaz ve Milletvekili Durmuşoğlu’nun ziyareti sırasında Sumbas Kaymakamı ve Kadirli Kaymakam Vekili Mehmet Furkan Taşkıran, DSİ 6. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker, siyasi parti temsilcileri de yer aldı.

İncelemeler öncesinde DSİ 64. Şube Müdürü Mehtap Eker, DSİ tarafından Osmaniye’de yapımı devam eden projeler hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Vali Yılmaz’a incelemeleri sırasında bilgi veren DSİ 6. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, temelden yüksekliği 86,65 metre ve su depolama kapasitesi 91.53 milyon m3 olan Osmaniye Kadirli Savrun Barajı inşaatında %20 oranında fiziki gerçekleşme sağlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

İş kapsamında suyun çevrilerek derivasyon tüneline alındığını, böylece Baraj çalışmalarının ivme kazandığını belirten Bölge Müdürü Gökçe, ön batardoda dolgu çalışmasının tamamlandığını, 2023 yılı sonuna kadar memba batardosu çalışmalarının tamamlanarak gövde dolgusu imalatına başlamasının hedeflendiğini ifade etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor, şu ana kadar % 20 fiziki gerçekleşme sağlandı. Bu çalışmalar tamamlandığında yaklaşık 15 Bin hektar alanda sulama yapılacak.  

Osmaniye’mizin, Bölgemizin ekonomisine çok ciddi katkılar sağlayacak olan Savrun Barajının tamamlanması için Devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah en hızlı şekilde tamamlanarak Osmaniye’mizin ve Bölgemizin hizmetine girmiş olacak.”diye konuştu.

 Daha sonra ön batardo ve derivasyon tüneli giriş yapısının bulunduğu noktada incelemelerde bulunan Vali Yılmaz yaptığı açıklamada, “Şu anda Savrun Barajının suyun yatağının değiştirilip, tünel oluşturulup, normal yatağı kurutularak, asıl gövdesinin yapılacağı alan belirlenmiş.

Baraj inşaatında en önemli kısım olan yatağın değiştirilip güvenli hale getirilmesi. Şu anda oradayız. Çalışmalar çok iyi gidiyor. Bundan sonra daha da hızlanarak devam edeceğini Bölge Müdürümüz ve teknik ekipteki arkadaşlarımız ifade ettiler. Savrun Barajımızın hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.”dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Jandarma Genel Komutanı’ndan Vali Yılmaz’a ziyaretÖnceki Haber

Jandarma Genel Komutanı’ndan Vali Yılmaz...

Aranan hükümlüleri JASAT yakaladıSonraki Haber

Aranan hükümlüleri JASAT yakaladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar