DOLAR32.6126
EURO35.0122
ALTIN2442.3
BIST10471.
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Emniyet Müdürü Sula, Osmaniye’de Konferans Verdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emniyet Müdürü Sula, Osmaniye’de Konferans Verdi
Abone ol
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi, Ressam ve Konuşmacı Ahmet Sula, "İnsana Yolculuk" isimli konferansa katılarak önemli mesajlar verdi.
Osmaniye haberleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Başmüfettişi, Ressam ve Konuşmacı Ahmet Sula, "İnsana Yolculuk" isimli konferansa katılarak önemli mesajlar verdi.

Konferans, Osmaniye Valiliği öncülüğünde, Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü'nün organizasyonuyla Milli Eğitim Müdürlüğü Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Konferans, saygı duruşuyla başladı ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra sahneye çıkan Ahmet Sula, katılımcılara kendi tanıtım videosunu izlettirdi ve ardından mesleki yaşamı ve vatan sevgisini anekdotlarla anlatarak paylaştı.

Konferansın sonunda, 15 Temmuz 2016'da yaşanan darbe girişimiyle ilgili hazırladığı videoyu izletti.

Bu video, katılımcılar tarafından büyük ilgiyle izlendi. Videonun sona ermesinin ardından Ahmet Sula, katılımcıların sorularını yanıtladı ve konferansı tamamladı.

Emniyet Müdürlüğü döneminde ve sanatçı ruhuyla şahit olduğu kıssadan hisselerle yola çıkarak tamamladığı konferansın sonunda katılımcılara önemli mesajlar ileten Ahmet Sula,

“Allah’ın lütfettiği devletimin bahşettiği rütbe, makam ve konumlarla ilgili ülkemin ve insanlığın geleceği olan gençlere nasıl faydalı olabilirim diye gece gündüz akıl ve kalp yoran bir kardeşinizim.

Biz ve bizim gibilerin siz ve sizin gibi insanlarla buluşması gerekiyor. İşte sevgili öğrenciler yarın bir gün okulları bitirip bazı mesleklere atılacaksınız.

Oraya sizleri bugünden hazırlayabilmek adına bizlerden özellikle yöneticilerde üç güzel ahlak olmalıdır. Birincisi feraset olmalıdır.

Okuyabilecek görebilecek. İkincisi basiret olacak. Yani fark edebilecek. Bu işi en iyi kim yapar. Üçüncüsü de cesaret.

Gereğini yapacak, etkinliği düzenleyeceğiz. Salon hazır, kitle hazır, sen hazır ben hazır, işte bu üç güzellik olmasıydı biz buluşamazdık.

Bundan dolayı da Osmaniye’de görev yapan yöneticilerimiz sizler de iyi ki varsınız.

Alıştığınız emniyet müdürü profilinin dışındayım. Bu coğrafya şu çorak topraklar ve şu çileli vatan bana şunu öğretti.

Burada mesele insanın kalbine dokunabilmektir. Gerçekten sevmek ve sevilebilmektir. Roma da bir resim sergim vardı.

Bir tane İtalyan geldi. Tepeden tepeden konuşuyormuş gibi anlattı bana. Dedi ki ben Roma’nın en büyük galerisinin 10 yıl direktörlüğünü yaptım, dünya çapında 200 sergi açtım.

Epeyce konuştu. Tercümanımız vardı. Tercümana dedim ki soran bakalım anlatacakları bitti mi? Sordu evet bitmiş dedi.

Ona söyle dedim. Anlattıklarından daha fazlasını bulacağı bir sanatçı ve sanatıyla tanışacak, bunu kendisine söyle dedim.

Tercüman çevirdi. Adam bir resimlere baktı bir bana baktı ve doğru söylüyor dedi. Şu anda bir ego kastım. Bunu neden yaptım sizce?

Çünkü toprağıma, vatanıma, milletime, sanatına, felsefesine güvendiğim için yaptım. Ne mesaj vermek istiyorum?

Sevgili gençler öyle necip bir toplumun torunlarıyız ki ecdadımız, tarihimiz, vatanımızı fark ettikçe şunu fark edecek ve sizde fark ettirmeye çalışacaksınız” diye konuştu.

Konferansın sonunda, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş tarafından Ahmet Sula'ya çeşitli hediyeler takdim edildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaçak Tütün Mamulleri Ele GeçirildiÖnceki Haber

Kaçak Tütün Mamulleri Ele Geçirildi

Şehit Astsubay için Tören DüzenlendiSonraki Haber

Şehit Astsubay için Tören Düzenlendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar