DOLAR19.4224
EURO21.4827
ALTIN1243.0
BIST5023.2
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

CHP'li Zeydan Karalar'ın "Osmaniye" iddiasına yanıt

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'li Zeydan Karalar'ın "Osmaniye" iddiasına yanıt
Abone ol
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, konuk olduğu yerel Koza TV'de Osmaniye'nin büyükşehir belediyesi vasfı kazanabilmesi için Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bu ile bağlanacağı iddiasını gündeme getirdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, konuk olduğu yerel Koza TV'de Osmaniye'nin büyükşehir belediyesi vasfı kazanabilmesi için Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin bu ile bağlanacağı iddiasını gündeme getirdi.

Konuya dair Adana Valiliği ve AK Parti'den yanıt gecikmedi. Açıklamalarda Karalar'ın bu çıkışı kınanırken, "Adana’nın 15 ilçesine, yüzölçümüne ilişkin herhangi bir gündem, çalışma ya da plan yok" ifadelerine yer verildi.

"BUNUN İÇİN NE BEDEL ÖDENECEKSE BİZ ÖDERİZ"

Bunu Adana Valisi Süleyman Elban'a bildirdiğini söyleyen Karalar, "Ceyhan ve Yumurtalık'ı Adana'dan kopartmaya çalışıyorlar. Yemin ederim bütün Adana'yı ayağa kaldırırız.

Ceyhan'da da Yumurtalık'ta da Adana'nın gelirine ciddi katkı koyacak yatırımlar yapılıyor. Konteyner limanı gelecek, siz benim parçamı kopartıp Osmaniye'ye bağlayacaksınız.

Bunu kabul etmeyiz. Benim halkım bunu kabul etmez. Bunun için ne bedel ödenecekse biz öderiz. Yer yerinden oynar" ifadesini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA OLMUŞTUR

Karalar'ın sert sözlerinin ardından Adana Valiliği'nden açıklama geldi; "Adana’mızın ve Türkiye'nin gündeminde böyle bir konu yokken valiliğimize atfen yapılan bu açıklama, talihsiz bir açıklama olmuştur.

Hizmet makamında olanların devlet adamlığı sorumluluğu içerisinde hareket etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesi, bir de valilik makamının adının kullanılarak bu asılsız konulara doğruluk kazandırılmaya çalışılması hem yanlış hem de kabulü mümkün değildir.

Adana gibi kadim bir şehirde ciddi konuların konuşulması ve vatandaşın sorunlarının gündem yapılması herkesin yararına olacaktır." 

AK PARTİ'DEN KARALAR'A YANIT: BÖYLE BİR PLAN YOK!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da yaptığı açıklamayla CHP'li Zeydan Karalar'a tepki gösterdi. Sosyal medyadan açıklama yapan Sarıeroğlu, "Zeydan Karalar hayal ürünü bir gündem daha yaratarak beceriksiz, hizmetsiz belediyecilik anlayışını yine örtmeye çalışmış.

Bu balon ve yalan siyaset anlayışını ayıplıyorum, kınıyorum. Adana'nın 15 ilçesine, yüzölçümüne ilişkin herhangi bir gündem, çalışma ya da plan yok." ifadelerine yer verdi..

ÖZÜR DİLEMELİ

"Zeydan Karalar, yaptığı doğru olmayan açıklama ile hemşehrilerimizi yanıltmış, aldatmıştır." diyen Sarıeroğlu, "Bunun için Adana'dan özür dilemelidir. Adana'nın enerjisini suni gündemlerle artık harcamayın. Billboard ve slogan siyasetini bırakın, Adana, büyükşehir olmasına yaraşır hizmet bekliyor." cümlelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bahçe ilçesinde Kontrolden çıkan minibüs şarampole devrildiÖnceki Haber

Bahçe ilçesinde Kontrolden çıkan minibüs...

Kadına-el kalkamaz projesi tanıtıldıSonraki Haber

Kadına-el kalkamaz projesi tanıtıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar