DOLAR33.0706
EURO36.1528
ALTIN2563.0
BIST11064.
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Belediye, Altyapı Çalışmalarını Sürdürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye, Altyapı Çalışmalarını Sürdürüyor
Abone ol
Osmaniye Belediyesi, yaşanan yıkıcı deprem sonrasında su kaynaklarında oluşan yer değişiklikleri ve zarar gören içme suyu alt yapı çalışmalarını hızla sürdürüyor.
Osmaniye haberleri

Osmaniye Belediyesi, yaşanan yıkıcı deprem sonrasında su kaynaklarında oluşan yer değişiklikleri ve zarar gören içme suyu alt yapı çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Bu çerçevede, yeni içme su kuyuları tespitleri ve şehre gelen ana taşıyıcı hatların bakım ve kontrolü de düzenli bir şekilde sürdürülüyor.

Osmaniye Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için izinsiz kullanımların da önüne geçmek için gayret gösteriyor.

Bu kapsamda, merkeze bağlı Karaçay, Gebeli, Haraz, Alibekirli, Fatih ve Ulaşlı Mahallelerinde yaşanan su azalmalarını araştıran ekipler, Zorkun Yaylasından gelen ve bahse konu 6 mahallenin su ihtiyacını karşılayan içme suyu ana taşıyıcı hatta çok sayıda izinsiz müdahalede bulunulup boru bağlantıları olduğunu tespit etti.

Yapılan bu müdahalelerin şehir merkezinde önemli ölçüde vatandaşların içme suyuna ulaşmaları noktasında mağdur oldukları kaydedildi.

Osmaniye Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı işbirliğinde çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, ana taşıyıcı hattındaki içme suyu miktarının azalmasına sebep olan izinsiz bağlantıların tamamını iptal ederek tekrar eski haline getirdi.

Bu çalışmayla birlikte şehrin güney kısmındaki 6 mahallenin su sorunu önemli ölçüde çözüme kavuşturulmuş oldu.

Zorkun’dan gelen şehir merkezini besleyen ana su isale hattına tekrardan izinsiz olarak müdahalede bulunanlar için idari ve kanuni yaptırım uygulanacağı belirtildi.

Yayla sezonundan önce tamamlanacak olan içme suyu depolarının hizmete açılmasıyla birlikte her mahalleye kollektör sistemi yapılacak. İçme suyu depolarından kollektörün konulacağı noktaya boruların montajları Osmaniye Belediyesi tarafından yapılacak.

İzinsiz ve kontrolsüz içme suyu kullanımının önüne geçmek amacıyla hayata geçirilecek olan bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte vatandaşların yayla evlerinde düzenli olarak içme suyunu kullanabilecekleri belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osmaniye için Sarı Kod UyarısıÖnceki Haber

Osmaniye için Sarı Kod Uyarısı

Sarı Yeşilli Ekip, Silivrispor Maçına HazırSonraki Haber

Sarı Yeşilli Ekip, Silivrispor Maçına Ha...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar