DOLAR18.8162
EURO20.4958
ALTIN1168.7
BIST5231.0
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

Akdeniz Balkan Türkleri, Adana’da buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akdeniz Balkan Türkleri, Adana’da buluştu
Abone ol
Akdeniz Balkan Türkleri Derneklerinin yöneticileri ile üyeleri Adana’daki toplantıda biraraya geldi.

Akdeniz Balkan Türkleri Derneklerinin yöneticileri ile üyeleri Adana’daki toplantıda biraraya geldi.

Adana’da Çukurova Balkan Türkleri  Derneğinin ev sahipliğinde, Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu'na bağlı dernek Başkan, yönetim kurulu ve üyeleri, Federasyon başkanı Dr. Özgür Kara başkanlığında biraraya geldi.

Çukurova Balkan Türkleri Derneği Başkanı Başkanı Hayrettin Temel ile Nejat Altınok tarafından düzenlenen buluşma da Akdeniz Balkan Türkleri  dernekleri buluştular.

Gerçekleşen buluşmaya; Adana Balkan Türkleri Dernek başkanı Aziz Sağıroğlu ve Mehmet Alper, Kozan Balkan Türkleri dernek başkanı  Atalay Özer, Kahramanmaraş  Balkan Türkleri dernek başkanı Selçuk Kurtsatar ve yönetimi, Sarıçam Balkan Türkleri Dernek Başkanı   Hasan Çetintaş ve Aysel Kökten, Ceyhan Balkan Türkleri Dernek Başkanı   Erdoğan Doğan,

Osmaniye Balkan Türkleri Dernek Başkanı  Ahmet Kara ve  Mehmet Çakmak, Mersin Balkan Türkleri Dernek Başkanı Hüseyin Vatansever ve yönetimi, Adana Balkan Boşnak Türkleri Dernek Başkanı   Züleyha Özbek katılım sağladılar.

Dernek Başkan ve yöneticilerinin buluşmasına katılanlar ülke gündemi ile genel sorunlar üzerine değerlendirme yaptı.

Ayrıca derneklerin sorunları ile birlikte Balkan ülkeleri ve kardeş şehirlerin durumları ile iletişim olanaklarının  sağlanmasının görüşülüp hayata geçirilmesi konuşuldu.

Kahramanmaraş Balkan Türkleri dernek başkanı Selçuk Kurtsatar tarafından  dernek  yönetim kurulu üyelerine Atatürk posteri ile Nutuk kitabi hediye etti.

Toplantıda ayrıca Kahramanmaraş 12 Şubat Belediyesi tarafından organize edilecek olan EXPQ 2023 tarım fuarı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Haber takip etmek için doğru site seçimi nasıl olmalı?Önceki Haber

Haber takip etmek için doğru site seçimi...

Narkotik Operasyonlarında 8 Kişi TutuklandıSonraki Haber

Narkotik Operasyonlarında 8 Kişi Tutukla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar