Osmaniye Kadirli Düziçi Bahçe Hasanbeyli Toprakkale Sumbas
DOLAR
7,4205
EURO
8,9489
ALTIN
410,71
BIST
1.538
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Osmaniye
Parçalı Bulutlu
20°C
Osmaniye
20°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
21°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
21°C
Pazar Sağanak Yağışlı
20°C
Pazartesi Sağanak Yağışlı
19°C

Taş, Öz Sağlık İş Sendika İl Başkanlığına Atandı

Taş, Öz Sağlık İş Sendika İl Başkanlığına Atandı
14 Ocak 2021 14:54
0
A+
A-

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık İş Sendikası Osmaniye  İl Başkanlığına  Mustafa Kemal Taş atandı.

Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, yönetim kurulunun, Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert ve yönetim kurulunun istişareleri sonucu, işkolunun Türkiye’deki en büyük sendikası olan Hak-iş Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık İş Sendikası Osmaniye  İl Başkanlığına Mustafa Kemal Taş atandı.

Uzun yıllardır Hak-iş çatısı altında emekçi çalışan işçilere hizmet eden ve her daim emekçi meslektaşlarının yanında olan genç ve tecrübeli Taş, daha önce Hak-İş’e bağlı Öz Büro İş Sendikası  İl Başkanlığı görevini yürütmekteydi. Ve aynı zamanda Osmaniye Hak-İş Konfederasyonu İl başkanlığı görevi devam etmektedir.

Başkan Taş açıklamasında, “2004 yılında  bu yana Maaş Mutemetlik görevi yapan Taş, 2011 yılında kurulan Dereli köyündeki Afra Zeytin Yağ Fabrikası Yöneticiliği sürdürmekte 2014 Yılında üyelikle çıktığım  Emek hak dava yolu olan Hak- İs konfederasyonumuza bağlı  Öz büro İş Sendikasının 15.04.2015 Yılında  İl Başkanlığını  ve  15 mart 2019 Tarih itibarıyla Hak-İş Konfederasyonu Osmaniye İl başkanlığı Görevini devraldım. Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık İş Sendikası Osmaniye İl Başkanlığını  14.01.2021 tarihinde  tarafıma tebliğ edildi.

Hak-iş Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN  Bey ve Yönetim Kurulu ile Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanımız Sayın Devlet SERT  Bey ve Yönetim Kurulunun değerli Başkanlarının tensipleri doğrultusunda Şahsıma İl Başkanlığı görevini layık gören Hak-İş Konfederasyonumuzun Genel Başkanı ve Yönetim Kuruluna, Öz Sağlık İş Sendikamızın Genel Başkanı ve Yönetim Kuruluna, Konfederasyonumuzun her kademesinde görev alan Başkanlarıma, Şahsıma referans olan konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın genel başkan ve yönetimlerine, Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kıymetli üyelerimize saygı, şükran ve teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Mustafa Kemal Taş açıklamasının devamında şunları söyledi: “Hak-İş’in  Çalışma hayatında gerekli desteği bulması ve istikrarlı bir gelişme içinde bulunmasının nedeni gayesinde de açıkça belirtildiği gibi insana değer veren ve onu merkez alan bir yaklaşım içerisinde olması ve sıkı sıkıya bağlı olduğu ilkeleri ve prensipleri çerçevesinde çalışma hayatına getirdiği yeni öneriler ve yaklaşımlardır.

Hak-İş, çerçevesini yerellik, millilik, manevi değerler, hukuk, adalet gibi temel değerlerin içeriğine vurgu yaparak kuruldu. Hak-İş’i tanımlayan bütün yazılı ve sözlü açıklamalar, konfederasyonun misyonunu bu kavramsal çerçeve içinde tanımlamışlardır. Bu yanıyla Hak-İş daima özgürlüklerin altını çizmiştir. Hak-İş, ‘uzlaşma’, ‘çıkar paralelliği’, sivil toplum örgütlerinin birlikte ortak girişim grupları kurması’ gereği, demokrasinin sivil inisiyatiflerin artmasıyla güçleneceğine olan inancını bütün zeminlerde ve kendi platformlarında dile getirmiştir. HAK-İŞ, iş kanunun etkin uygulanmasından iş konseylerinin oluşturulmasında, çalışan kadınlarımız için kreş uygulamasından afet stratejilerine, ray teknolojisinden kent konseylerine, mesleki eğitimden çalışan çocuklara kadar her alanda ülkemizin ve örgütlü olduğu sektörlerin sorunlarına yönelik çözümler üretmiştir.”

Taş, yaptığı açıklamada; “HAK-İŞ, Türkiye’nin ileriye doğru bir yürüyüş içinde olduğuna inanmaktadır. HAK-İŞ, Türkiye’nin gelişme yönündeki toplumsal dönüşüm sürecine katkısını sürdürmektedir. HAK-İŞ olarak sendikal mücadelemizde, insan, emek, demokrasi eksenli düşüncemizden, kararlı, ilkeli, sorumlu, sendikacılık anlayışımızdan asla sapmıyoruz. Birbirimizi ve ilkelerimizi sahiplenerek, işçi hareketinin “güçlü, farklı ve özgün” sesi olmak, Sivil ve demokratik bir kitle örgütü olmanın farkında, değişime açık, aklı ve bilgiyi, duygu ve sezgiyi doğru kullanan yenilikçi bir anlayışın öncüsü olmak iddiasındayız. Slogancılığı, şablonculuğu, konjonktüre göre pozisyon tutma kolaycılığını, alışkanlıkları ve ezberleri her fırsatta sorgulamaya ve gerektiğinde cesaretle reddetmeye özen gösteriyoruz.

HAK-İŞ olarak bizler; çalışma hayatının her alanında yeni modeller ve yeni politikalar üretme çabasındayız. Sosyal model, sosyal diyalog, sosyal sorumluluk, istihdam, üretim, verimlilik, rekabet, örgütlülük, endüstriyel demokrasi gibi kavramları ön yargılardan uzak, içselleştirerek ve içini doldurarak kullanmaya özen gösteriyoruz. Dava hüzündür, mücadeledir, ümittir, sıkılmamaktır, pes etmemektir, yorulduğunda dinlenmesini bilip hemen yeniden yola koyulabilmektir. Dava aşktır, samimiyettir.

Dava adamı ise inandığı değerler uğrunda can, mal ve kısaca tüm benliğiyle kendini bu uğurda feda edebilendir. Dava adamı, davasına inanan, davasını anlayan, davasını kendi hayatında fiilen yaşayan ve gücü nispetinde davasını başkalarına anlatan itikat ve amel sahibi kimsedir. Bu görevi daha yükseklere çıkaracağım inancında olduğumu Sendikamızın ilkelerine dürüst ve sadık kalarak sendikamız ve üyelerimize üstün hizmetler vereceğimize, değerli işçi arkadaşlarımıza hizmetin en iyisini sunmak adına tüm imkânlarımızı, tüm çabalarımızı ve tüm adımlarımızı atacağımızı belirtmek istiyor, Dünümüz de Bu günümüz de Yarınımız da Emek ve emekçi için Hak mücadelesi olmuştur olacaktır kim ne derse desin, Bu vesile ile tüm emekçi işçilerimizi konfederasyonumuz çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Selam olsun tüm Emekçi kardeşlerimize. Yeni sürecin hepimiz açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim, çıktığımız bu hizmet yolunda bizleri mahçup etmesin” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.