DOLAR9.6153
EURO11.2377
ALTIN554.27
BIST1480
merve Habersayfaüstü

Yeni Doğan Canlandırma Programına katılanlara sertifika

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeni Doğan Canlandırma Programına katılanlara sertifika
Abone ol
Osmaniye’de düzenlenen Yeni Doğan Canlandırma Programı eğimlerini başarıyla tamamlayan sağlık personeline sertifikaları verildi.

Osmaniye’de düzenlenen Yeni Doğan Canlandırma Programı eğimlerini başarıyla tamamlayan sağlık personeline sertifikaları verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda düzenlenen ve 3 gün süren eğitime, eğitimci olarak, Kurs Sorumlusu Ünsal Bozkurt, Uzman Dr. Özgül Tunç Akbaş, Uzman Dr. Ümit Ece, Anestezi Teknikeri Ali Kurt ve Meltem Demirkıran katıldı.6 Hekim ve 12 Sağlık Personeli olmak üzere toplam 18 sağlık çalışanı eğitim sonunda sertifika almayı hak kazandı.

Teorik ve uygulamalı eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavlarının ardından başarılı olan katılımcılara sertifikaları, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Bahar, tarafından takdim edildi.Mehmet Bahar, “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de asfiksi temel bir neonatal sorun olmayı sürdürmekte ve özel bir neonatal deneyimi olmayan kurumlarda da neonatal resüsitasyon gereksinimi doğabilmektedir.

Asfiksili bir bebeğe yaşamın ilk birkaç dakikasında yapılan girişimlerin sonuçları, yaşamın niteliğini doğrudan etkileyerek tüm bir yaşam boyunca sürecek sonuçlar doğurmaktadır.Yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık personelinin yenidoğan resüsitasyonunda bilgili ve becerili olmalarını ve bir ekip olarak uyumlu çalışabilmelerini gerektirir.Bu bağlamda, Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde, doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan Hekim ve Sağlık Personeline doğum sonrası gerçekleşen fizyolojik olaylar, canlandırma basamaklarını gösteren akış çizelgeleri, canlandırmaya hazırlık aşamaları, doğum öncesi riskli durumlar ve yenidoğan canlandırmasında gerekli müdahalelerin yapılabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması amacıyla Yenidoğan Canlandırma Uygulayıcı Eğitimleri (NRP) verildi.” Dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Demir makasla iş yerine girmek isteyen hırsız kameradaÖnceki Haber

Demir makasla iş yerine girmek isteyen h...

İnsülin Direncini Kıran 10 Önemli Öneri!Sonraki Haber

İnsülin Direncini Kıran 10 Önemli Öneri!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar