Reklamı Geç
DOLAR19.1018
EURO20.6569
ALTIN1203.8
BIST5002.4
Yusuf Cinkara Haber sayfa üstü

OKÜ Sağlık Bilimleri, Aşı bilgilendirme stantları açtı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÜ Sağlık Bilimleri, Aşı bilgilendirme stantları açtı
Abone ol
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi, Osmaniye merkezde covid-19 aşı bilgilendirme stantları açarak vatandaşları bilgilendiriyor.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi, Osmaniye merkezde covid-19 aşı bilgilendirme stantları açarak vatandaşları bilgilendiriyor.

Osmaniye Kent merkezinde 4 ayrı noktada covid-19 aşı bilgilendirme stantı kurularak, vatandaşların aşı olmaları konusunda bilgilendirme ve ikna yöntemleri uygulanıyor.

Park 328 AVM, Devlet Bahçeli Bulvarı, Cumhuriyet Meydanı ve Dr. Ahmet Alkan Caddesi’nde kurulan stantlarda görev alan OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanları, kentteki  vatandaşları  bilgilendirerek il genelindeki aşılama oranının artırılması için çalışma yürüttü. Çalışmalarda halkın bilinçlenmesini sağlamak için hazırlanan OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi aşıya teşvik ve  bilgilendirme  broşürleri halka dağıtıldı. 

Aşı hakkında merak edilenler konusunda OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanlarına soru sorma imkanı bulan vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirttiler. 

Aşıya teşvik ve bilinçlendirme amaçlı OKÜ  Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından kurulan stantları   ziyaret eden OKÜ Rektörü  Prof. Dr. Turgay Uzun ve Rektör Yardımcısı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, amaçlarının vatandaşların aşı olmaya karşı  çekincelerini ortadan kaldırmak ve tüm vatandaşların bir an önce aşı olmasına katkı sağlamak olduğunu kaydederek Covid-19 aşıları hakkında bilgilendirmede bulundu. 

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Aşılamanın Covid-19 için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Osmaniyeli hemşehrilerimizin  aşı konusunda ne kadar duyarlı olduğunun farkındayız.

Ancak gördüğümüz kadarıyla aşıya ön yargı ile yaklaşan vatandaşlarımız da var. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri öğretim elemanlarımızla  yürüttüğümüz bu çalışma neticesinde ön yargıları ortadan kaldırmayı ve bunun neticesinde de aşıya karşı bir duyarlılık oluşturmayı hedefliyoruz.

İlimizde maske, mesafe, hijyen kurallarına uymanın yanı sıra  aşılanma oranını da arttırmak için Osmaniye Valiliği'nin aşı teşvik çalışmalarına destek oluyor, bu amaçla  şehrimizin en işlek noktalarında aşı  bilgilendirme stantları kuruyor ve önümüzdeki günlerde de şehrimizin birçok noktasında yer alan bilbordlara Covid-19 ile mücadelede aşının önemine ilişkin  Sağlık Bilimleri Fakültemiz tarafından hazırlanan çeşitli  kamu spotlarımızı   asacağız.

Ülkemizin ve ilimizin sağlık mücadelesine destek olmaya devam  edeceğiz.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşyerlerinden ve halk otobüsündeki hırsızlık anı kameralardaÖnceki Haber

İşyerlerinden ve halk otobüsündeki hırsı...

Bahçe’deki orman yangını kontrol altına alındıSonraki Haber

Bahçe’deki orman yangını kontrol altına...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar